Το Σάββατο 24 Νοεμβρίου και ώρα 12:00 θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του φροντιστηρίου Πουκαμισάς (Αγίας Σοφίας & Αγίας Θεοδώρας 15) σεμινάριο αναφορικά με τη διαχείριση του άγχους των εξετάσεων. Στόχος του σεμιναρίου είναι η κατανόηση των κύριων πηγών άγχους των μαθητών καθώς και η υιοθέτηση κατάλληλων τρόπων διαχείρισής του. Οι μαθητές θα έχουν τη δυνατότητα να ενημερωθούν αλλά και να συμμετέχουν σε βιωματικές δραστηριότητες που θα αφορούν ζητήματα όπως:στοχοθεσία σε ρεαλιστική βάση, κατάλληλη διαχείριση χρόνου, καλλιέργεια θετικής σκέψης, τόνωση της αυτοεκτίμησης καθώς και στρατηγικές αντιμετώπισης του άγχους. Εισηγητές θα είναι η ψυχολόγος κ. Κατερίνα Γκουράνη και οι διευθυντές σπουδών του φροντιστηρίου κ. Παναγιώτης Κατσαούνης και κ. Θεοχάρης Μουτίδης.
![You are currently viewing Σεμινάριο για τη Διαχείριση του Άγχους των Εξετάσεων](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_720,h_960/https://katerinagkourani.gr/wp-content/uploads/2018/11/46512276_1667409806696947_2858891138872377344_n.jpg)
Σεμινάριο για τη Διαχείριση του Άγχους των Εξετάσεων
- Post author:Γκουράνη Κατερίνα
- Post published:20th November 2018
- Post category:Νέα